دفاع همه جانبه
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت نرسد . ( حضرت امام خمینی ، ره )

 نیاز انسان به دین

یُؤْتِی الْحِکْمَةَ مَن یَشَاءُ  وَمَن یُؤْتَ الْحِکْمَةَ فَقَدْ أُوتِیَ خَیْرًا کَثِیرًا  وَمَا یَذَّکَّرُ إِلَّا أُولُو الْأَلْبَابِ (بقره/269)

ترجمه ایه : دانش و حکمت را به هر کس بخواهد (و شایسته باشد) مى دهد;و به هر کس دانش داده شود، خیر فراوانى داده شده است. و جز خردمندان، (این حقایق را درک نمى کنند، و) متذکّر نمى گردند.

هدف : آشنایی با اهمیت شناخت به مسائل ، شناخت بهترین راه برای سعادت در دنیا و آخرت

مقام معظم رهبری : این معرفت ، عبارت است از مجموعه ای از شناخت ها که از جمله آن ها : شناخت خود به عنوان یک فرد ، شناخت خود به عنوان جزئی از مجموعه عظیم امت اسلامی ، شناخت نمونه و نمایی از آن امت واحد ، شناخت عظمت و رحمت خدا و شناخت دشمن

تعریف : معرفت به معنای شناخت مطلق علم و آگاهی است . انسان موجودی است که همه فعالیت هایش ، از آگاهی نشات می گیرند . اگر بنیان ها و ستون های اصلی شناخت او شکل نگیرد . مسائل بنیادین زندگی اش بی جواب خواهد ماند .و یا به پاسخ های ناصحیح خواهد رسید .

اهمیت نیاز انسان به شناخت :


وظیفه منتظران در عصر غیبت

وَنُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ  (قصص / 5 )

ترجمه آیه : ما اراده کرده ایم تا بر مستضعفان زمین نعمت بخشیم و آنان را پیشوایان و وارثان روى زمین قرار دهیم.

هدف : آشنایی با علل غیبت و وظیفه منتظران

مقام معظم رهبری : انتظار این است که او همه عالم ، نه یک نقطه را ، سرشار از عدالت و قسط را در همه جا مستقر نماید .

در روایاتی هم که در باره آن بزرگوار هست ، همین معنا وجود دارد ، بنابر این انتظار منتظران مهدی موعود ، در درج اول ، انتظار استقرار عدالت است .

مفهوم غیبت : غیبت به معنای پوشیده بودن از دیدگان است ، نه حاضر نبودن .


محبوب خدا شدن

إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ التَّوَّابِینَ وَیُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِینَ  (بقره /222)

 ترجمه آیه : چراکه خداوند، هم توبه کنندگان را دوست دارد، و هم پاکان را

هدف : اهمیت محبوبیت نزد خدا و عوامل محبوب شدن نزد خدا

ماه رمضان برای ما درس هایی دارد . نه از قبیل درس هایی که انسان از زبان معلم یا از روی کتاب فرا می گیرد . بلکه از قبیل درس هایی که انسان در یک تمرین عملی . در یک کار دسته جمعی بزرگ فرا می گیرد . اولش همین درس ارتباط با خدا و حفظ پیوند قلبی با ذات احدیت و حضرت محبوب است .

تعریف : محبوب خدا بودن یعنی رسیدن به مقام معنوی ، کشف حجاب از دل و دیدن خدا و نائل شدن به مقام قرب الهی تا اینکه عبد ، فقط کلام او را بشنود و همه وجودش در تصرف خدا در آید .