چرا کشور ما مورد تهاجم دشمنان قرار گرفت

  میهن عزیز ما ایران از گذشته های دور و به دلایل زیر در معرض تهدید کشورهای سلطه گر قرار داشته است .

1 - جغرافیای سیاسی ایران :

موقعیت جغرافیای سیاسی کشور ما به صورتی است که از زمان های گذشته تا کنون ، قدرت های استکباری چشم طمع به سرزمین ما را داشته اند .

دارا بودن بیش ترین مرز آبی با خلیج فارس و نزدیکی به تنگه ی هرمز و همسایگی با کشورهای نفت خیز منطقه ، یکی از عوامل تهدید ما توسط دشمنان بوده است.

2 - ذخایر عظیم نفت و گاز ایران :

از حدود یکصد سال پیش به این طرف ، نفت و پس از آن ، گاز ، از مهم ترین انرژی های مورد نیاز بشر بوده است . بهرمندی ایران از ذخایر عظیم نفت و گاز ، ما را در موقعیتی ویژه قرار داده است . به طوری که همواره قدرت های استکباری تلاش کرده اند تا تصمیم گیرندگان حکومت ایران کسانی باشند که آن ها به راحتی و با شرایط مناسب بتوانند به این ذخایر دسترسی داشته باشند .

3 - مبارزات مستمر ملت کشور ایران :

تاریخ مبازات مستمر مردم کشور ما با حاکمان وابسته به اجانب و تهاجم بیگانگان نشان دهنده ی آن است که میهن ما هیچ گاه از دخالت و آسیب قدرت های سلطه گر در امان نبوده است . این مبازات همواره بر اساس اعتقادات دینی مردم و پیروی از علمای متعهد و مبارز صورت گرفته است .

تا بهمن سال 1357 و پیروزی انقلاب اسلامی ، امریکا و قدرت های سلطه گر به صورت آشکار و پنهان در ایران نفوذ داشتند و از راه های مختلف بر تصمیم گیری های حکومت اثر گذار بودند .

غالب تصمیم گیری های مهم حکومت ایران در راستای تامین منافع قدرت های صاحب نفوذ در ایران بوده و هیچ حرکت مهمی از جانب سردمداران حکومت ، بر خلاف نظر این قدرت ها شکل نگرفته است .

بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران ، سفارت رژیم اشغالگر قدس در ایران برچیده شد و به جای آن ، سفارت مردم مظلوم فلسطین تاسیس گردید و موج آزادی خواهی و مبارزه با استکبار سرتاسر منطقه و بلکه دنیا را فرا گرفت .

پیروزی انقلاب اسلامی که با شعار << نه شرقی ، نه غربی >> به وقوع پیوست ، حامل پیامی نوید بخش به ملت های تحت ستم بود ، این که با تلاش ، استقامت ، اتکا به قدرت الهی و بدون حمایت قدرت های بیگانه می توان از زیر ظلم استعمار رهایی یافت .

مجموعه این عوامل باعث شد تا خاموش کردن مشعل فروزان انقلاب اسلامی در دستور کار دشمنان ملت قرار گیرد .

آن ها برای از بین بردن انقلاب اسلامی راه های مختلفی را طی کردند اما وقتی در هیچ یک از این راه ها به نتیجه ای دلخواه  نرسیدن ، صدام را که دیوانه ی قدرت بود ، تحریک کردند تا از طریق جنگ و تهاجم نظامی جمهوری اسلامی ایران را شکست داده و بار دیگر سلطه ی خود را در میهن عزیر ما ادامه دهند .

/ 0 نظر / 9 بازدید