مدافعان سرزمین ایران

 

انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن 1357 به رهبری امام خمینی ( ره ) و حمایت مردم به پیروزی رسید .

بنیان گذار انقلاب اسلامی با درک شرایط ویژه ی میهن عزیز ما در منطقه و جهان و نیاز به ادامه ی حمایت های مردم در دفاع از انقلاب و کشور ، در تاریخ پنجم آذر ماه 1358 ، دستور تشکیل ارتش 20 میلیونی ( بسیج ) را صادر کردند .

در آن زمان کسی فکر نمی کرد که مجموعه ی نو پای بسیج ده ماه بعد وارد جنگ سرنوشت سازی که صدام به نمایندگی از طرف قدرت های استکباری بر ملت ایران تحمیل می کند ، خواهد شد.

صدام و حامیانش تصور می کردند در مدت یک هفته یا حداکثر یک ماه ، با شکست ایران ، مشعل فروزان اتقلاب اسلامی را خاموش خواهند کرد .

در زمان تهاجم ارتش رژیم بعثی عراق به ایران ، از پیروزی انقلاب اسلامی 20 ماه بیش تر نگذشته بود و ارتش کشور ما هنوز انسجام لازم نیافته بود . از آن جا که سپاه پاسداران تازه شکل گرفته بود ، نیروی انسانی و امکانات کافی در اختیار نداشت . در چنین شرایط << بسیج >> وارد میدان نبرد با دشمن شد و پس از هشت سال مقاومت و پایداری در کنار ارتش و سپاه ، و با تقدیم هزاران شهید ، جانباز ، آزاده و .... همراه با حفظ یکپارچگی و استقلال کشور عزیزمان ایران ، درس ایستادگی و مقاومت تا پیروزی را برای مردم این سرزمین به ارمغان آورد . 

ملت ایران با توکل بر خدا ، به رهبری امام خمینی ( ره ) ، با کم ترین امکانات و تجهیزات جنگی و با استقامت و جهاد در راه خدا ، درس برزگی به متجاوزان داد.

/ 0 نظر / 6 بازدید